Jak prać koce? Co zrobić, by koce były zawsze miękkie i przyjemne w dotyku?

Jak prać koce?

Koc to coś, co można znaleźć w niemal każdym domu. Uwielbiają je małe dzieci, dorośli oraz zwierzęta. Ciężko znaleźć kogoś, kto nie odczuwa przyjemności po wtuleniu się w miękki i pachnący materiał. W tym tekście opowiemy Ci nieco więcej o tym jak prać koce oraz o tym co zrobić, by koce były przyjemne w dotyku i wspierały Twój relaks. Zaczynamy!

Jak prać koce? Zacznij od przygotowań

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, jest sprawdzenie informacji umieszczonych na metce koca. Jest to bardzo ważne, ponieważ nieprawidłowe pranie może sprawić, że materiał się skurczy lub zmechaci i nie będzie już taki przyjemny w dotyku, jak kiedyś. Warto też byś sprawdził, czy koc nie ma dużego zabrudzenia w jakimś konkretnym miejscu. Jeśli tak, nanieś na plamę płyn do mycia naczyń i pozostaw go na 10 minut.

Jak prać koce?

Niemal każdy koc można prać w pralce i to jest najlepszy sposób na doprowadzenie go do idealnego stanu. Zastanawiasz się jak prać koce?Nie musisz obawiać się o to, czy koc zmieści się do Twojej pralki, ponieważ standardowe urządzenia mają pojemność do 5 kg, co z pewnością wystarczy na Twój koc. Poniżej znajdziesz procedurę prania:

1.      Złóż koc

Przed włożeniem do pralki koc powinien zostać złożony, co sprawi, że podczas wirowania oraz płukania nie pogniecie się ani nie uszkodzi.

2.      Dodaj środek piorący

W tej kwestii masz ogromny wybór. Rynek jest pełny różnego rodzaju rozwiązań. Jeśli jednak szukasz najwygodniejszych produktów, sprawdź kapsułki do prania, które zawierają w sobie również płyn do płukania lub wybierz odpowiedni proszek do prania.

3.      Ustaw pożądany program

Tak, jak pisaliśmy na samym początku, zrób to na podstawie zapoznania się z informacjami na metce.

W jakim programie prać koce?

Najważniejsza jest niska temperatura. Koce nie powinny być prane w zbyt gorącej wodzie, ponieważ mogą się uszkodzić. Staraj się nie przekraczać 40 stopni. Nie zapomnij też o wirowaniu, ponieważ koc będzie mniej mokry i szybciej wyschnie.

Co zrobić z kocem po wyjęciu z pralki?

Gdy koc już się wypierze, nie wykręcaj go ani nie używaj innych siłowych metod, by pozbyć się nadmiaru wody. Najlepiej będzie, jeśli rozłożysz koc i powiesisz go na stojącej suszarce. Unikaj suszenia wełnianego koca na kaloryferze, ponieważ zbyt wysoka temperatura może uszkodzić struktury tkanin.

Podsumowanie

Jak widzisz, pranie koca nie jest niczym wybitnie trudnym, ale wymaga pamiętania o kilku poradach, które przygotowaliśmy w tym tekście. Pamiętaj, że kluczem do sukcesu są dobrze dobrane środki piorące, które w odpowiedni sposób potraktują tkaniny. Chemia z importu idealnie sprawdza się w tego typu zadaniach.