Jak czyścić płytki łazienkowe krok po kroku

płytki łazienkowe

Płytki łazienkowe i ich mycie nie jest niczym przyjemnym, ale znamy sposoby, które mogą sprawić, że ta czynność nie będzie kojarzyć Ci się z koszmarem. W tym artykule znajdziesz niezawodne sposoby na to, by łazienka zawsze lśniła. Zaczynamy!

Od czego zacząć czyścić płytki łazienkowe?

Zanim weźmiesz się za czyszczenie kafelków, powinieneś zadbać o swoje bezpieczeństwo. Na samym początku zdejmij buty, by nie roznosić brudu po kafelkach. Następnie wywietrz pomieszczenie i załóż gumowe rękawiczki. Pamiętaj, że do mycia płytek używa się mocnych środków chemicznych, które nie są obojętne dla naszego zdrowia.

Mycie płytek w łazience krok po kroku

  • Wynieś z łazienki wszystkie zbędne przedmioty. Chodzi przede wszystkim o produkty kosmetyczne, których używasz na co dzień.
  • Odkurz podłogę. Możesz do tego użyć specjalnej miotełki, ale najlepiej sprawdzi się tradycyjny odkurzacz. Kafelki powinny być pozbawione wszelkiego rodzaju kurzu, zanim zostanie na nie wylany produkt do czyszczenia.
  • Opłucz płytki gorącą wodą, co pomoże środkowi chemicznemu we wniknięciu wewnątrz kafelków. Najprościej będzie, jeśli namoczysz szmatkę w gorącej wodzie i przetrzesz nią płytki.
  • Nałóż chemię na kafelki i dokładnie je wyszoruj. Stosuj tylko sprawdzone środki, które cieszą się uznaniem klientów. Najlepiej będzie, jeśli udasz się do hurtowni z chemią importowaną i zaopatrzysz się w produkty z niemieckiej dystrybucji. Odznaczają się one bowiem o wiele lepszą skutecznością niż to, co można znaleźć w polskich sklepach.
  • Szczególnie trudne do doczyszczenia miejsca potraktuj sodą oczyszczoną. Wymieszaj sodę, ocet spirytusowy i ciepłą wodę. Powstałą papkę nałóż na brudną powierzchnię, wyszoruj płytki i na końcu opłucz. Soda z octem i wodą to najlepszy sposób na osady z kamienia.
  • Wypłucz kafelki oraz je osusz gąbką lub szmatką. Jest to bardzo ważne dla bezpieczeństwa wszystkich domowników, a w szczególności dzieci i zwierząt.

Podsumowanie

Jak widzisz, płytki łazienkowe i ich czyszczenie nie musi być wcale drogą przez mękę. Wystarczy tylko, że będziesz mieć dobry plan i przede wszystkim zastosujesz chemię, która radzi sobie z najtrudniejszymi zabrudzeniami. Ważne jest również zachowanie środków bezpieczeństwa. Jeśli jednak chcesz, by Twoja łazienka lśniła jak nigdy, musisz poświęcić trochę czasu i sił. Nie ma nic za darmo.