Jak dezynfekować kuchnię – poznaj przydatne rady

Jak dezynfekować kuchnię

Środki dezynfekujące powinny być stosowane w każdej kuchni. Nie zawsze jednak tego typu produkty są używane w prawidłowy sposób. W tym tekście opowiemy Ci o tym, jak dezynfekować kuchnię, by pozbyć się zarazków i nie narażać się na niebezpieczeństwo. Zaczynamy!

Czym są środki dezynfekujące?

W kontekście koronawirusa bardzo często mówi się o środkach dezynfekujących, ale tak naprawdę mało kto zdaje sobie sprawę, do czego służą. Otóż środki dezynfekujące to produkty, które mają za zadanie uchronić nas przed infekcjami wywołanymi groźnymi wirusami oraz bakteriami. W kontekście kuchni chodzi o pozbycie się mikroorganizmów, które żerują na resztkach jedzenia oraz osadach z tłuszczu.

Jak dezynfekować kuchnię – porady!

Poniżej przygotowaliśmy dla Ciebie kilka rad dotyczących dezynfekcji kuchni.

  1. Miejsca, w których przygotowujesz posiłki, powinny być dezynfekowane codziennie. Chodzi przede wszystkim o stoły kuchenne oraz blaty. Dobrą praktyką jest również czyszczenie wnętrza lodówki oraz szafek kuchennych. Pamiętaj jednak, by do każdej z tych przestrzeni dobrać odpowiedni środek czyszczący. Zaopatrzenia najlepiej dokonuj w sklepach z chemią importowaną.
  2. Dezynfekuj deski do krojenia przy pomocy zmywaka nasączonego w roztworze z wody i octu. Dzięki temu pozbędziesz się wszystkich zarazków.
  3. Nie omijaj zlewozmywaka. To w końcu miejsce, do którego wkładasz brudne naczynia. Wystarczy tylko przetarcie zlewozmywaka gąbką nasączoną płynem do czyszczenia oraz spłukanie.
  4. Kosz na śmieci powinien być opróżniany i myty przynajmniej raz na dwa tygodnie. Wyciągnij worek i spryskaj kosz środkiem dezynfekującym oraz odświeżaczem. Dzięki temu pozbędziesz się zarazków oraz nieprzyjemnego zapachu.
  5. Przecieraj stoły oraz krzesła po każdym posiłku. Pamiętaj, że zarazków nie widać gołym okiem.

Dbaj o bezpieczeństwo

Zanim użyjesz środka dezynfekującego, powinieneś zapoznać się z zaleceniami producenta odnośnie do stosowania jego wyrobów. Bardzo ważnym aspektem jest również ochrona rąk poprzez założenie rękawiczek. Nie mniej istotny okazuje się też wybór odpowiednich środków. Obecnie najlepszym rozwiązaniem okazuje się stosowanie chemii z importu ze względu na jej niezwykłą skuteczność w porównaniu do tego, co mogą zaoferować krajowe drogerie.