Ile kosztuje montaż kabiny prysznicowej? Ile za montaż kabiny prysznicowej trzeba zapłacić w poszczególnych regionach?

montaż kabiny prysznicowej

Ile kosztuje montaż kabiny prysznicowej? Odpowiedź na to pytanie trzeba uzależnić od wielu czynników, między innymi od zakresu prac. Instalacja obejmuje często rozmaite działania i różne elementy, a ponadto cenniki firm różnią się w zależności od regionu kraju. Dowiedz się, ile za montaż kabiny prysznicowej zapłacisz i o jakich wydatkach dodatkowych trzeba pomyśleć.

Co uwzględnia się, szacując, ile kosztuje montaż kabiny prysznicowej? Przede wszystkim sprawdź, nad czym będzie pracowała ekipa i jaka jest skala działania. Koszty nie sprowadzają się tylko do tego, ile za montaż kabiny zapłacisz. Konieczne jest także zamocowanie brodzika i baterii, instalacja syfonu, wykonanie obudowy, a nawet demontaż starych urządzeń.

Ile kosztuje montaż kabiny prysznicowej? Zakres prac

Najwięcej kosztów pochłoną konkretne czynności prowadzące do montażu kabiny prysznicowej. Ile kosztuje wykonanie tych zadań? O tym, co trzeba zrobić, decyduje fachowiec, a wszystkie wyliczenia powinny bazować na przygotowanym przez niego kosztorysie. Zanim więc zdecydujesz się na remont i współpracę z wykonawcą, poproś o przedstawienie szczegółowego planu – dzięki temu będzie wiadomo, ile za montaż kabiny zapłacisz.

Orientacyjne ceny wyglądają następująco:

 • montaż kabiny prysznicowej – ok. 250 – 800 zł,
 • montaż baterii prysznicowej lub panelu prysznicowego – 100 – 500 zł,
 • montaż baterii prysznicowej podtynkowej – ok. 350- 500 zł,
 • montaż deszczownicy – ok. 150 – 250 zł,
 • montaż brodzika – ok. 100 – 300 zł,
 • montaż brodzika z podłączeniem – ok. 200 – 400 zł,
 • demontaż poprzedniego brodzika lub kabiny – ok. 100 zł,
 • demontaż poprzedniej kabiny prysznicowej wraz z brodzikiem – ok. 150 – 200 zł,
 • wykonanie podejścia wodno-kanalizacyjnego do brodzika – 100 – 200 zł,
 • montaż rur – kilka zł za metr,
 • montaż syfonu brodzika – ok. 100 zł,
 • wykonanie obudowy (bez kosztu płytek) – ok. 200 zł.

Skąd biorą się znaczne rozbieżności w cenach? Skala wydatków jest zawsze uzależniona od wielkości miasta i od konkretnego województwa. Jak pokazują orientacyjne ceny, najwięcej zapłacą mieszkańcy Warszawy, najmniej – Nowej Soli. Pamiętaj także, że to, ile kosztuje montaż kabiny prysznicowej, to także kwestia konkretnego modelu, a nawet specyfiki wnętrza.

Co jeszcze wpływa na to, ile za montaż kabiny prysznicowej zapłacisz?

To, ile kosztuje montaż kabiny prysznicowej, jest ściśle uzależnione od jakości materiałów oraz rodzaju konstrukcji. Producenci oferują szereg dodatkowych funkcji, na przykład kabiny typu walk-in czy z hydromasażem. Każda z tych opcji wpływa na cenę końcową.

 • Kabina z hydromasażem

Zdecydowanie najdroższy jest montaż kabiny prysznicowej z hydromasażem. Panel musi zostać prawidłowo osadzony i podłączony do prądu. Ile trzeba zapłacić? Przeważnie o ok. 40% więcej niż przy tradycyjnej konstrukcji. Dolicz dodatkowe kilkaset złotych, gdy wybierasz wariant z elektroniką i technologią Bluetooth.

 • Kabina kwadratowa

To najpopularniejsze rozwiązanie. Ile kosztuje montaż? Kabiny prysznicowe różnią się sposobem wykończenia i rodzajem szkła, ale z reguły za ich instalację nie zapłacisz więcej niż 300 – 400 zł. Co więcej, w wielu przypadkach konstrukcja nadaje się do samodzielnego złożenia, a nawet montażu, zgodnie z instrukcją.

 • Kabina prostokątna

Ten wariant spotyka się przede wszystkim w nowoczesnych łazienkach. O ile kabina nie wymaga zainstalowania dodatkowej elektroniki, cena jej montażu nie powinna przekroczyć kosztu instalacji kabiny kwadratowej.

 • Kabina półokrągła

Tego typu kabiny wykorzystuje się głównie w małych łazienkach, w których priorytet stanowi oszczędność miejsca. Ile kosztuje montaż kabiny prysznicowej tego typu? Przy założeniu, że stopień skomplikowania prac nie będzie większy, zapłacisz podobnie jak w przypadku kabiny kwadratowej i prostokątnej.

Jak widać, sam kształt kabiny nie wpływa w istotny sposób na kosztorys – znaczenie mają jedynie dodatkowe elementy i opcje. Może okazać się także, że specyfika konkretnej łazienki wymusza niestandardowy montaż i – co za tym idzie – dodatkowe prace, takie jak wiercenie w gresie czy twardej płytce. Wówczas musisz liczyć się z dopłatą.

Montaż kabiny – podatek VAT

Firmy zajmujące się tzw. białym montażem w cennikach udostępnianych na stronach internetowych zwykle posługują się cenami netto. Oznacza to, że do podanych kwot należy doliczyć jeszcze VAT. Ile za montaż kabiny prysznicowej zapłacisz podatku? Obecnie plasuje się on na poziomie 8% w przypadku osoby fizycznej i 23% w przypadku klienta biznesowego.