Czyszczenie toalety krok po kroku, jak dokładnie wyczyścić toaletę?

Czyszczenie toalety

Czyszczenie toalety to niewdzięczne zajęcie, które nie jest wysoko na liście popularności. W tym tekście pokażemy Ci jednak w jaki sposób szybko wyczyścić toaletę i sprawić, by lśniła bez wielkiego wysiłku. Zaczynamy!

Dlaczego należy myć toaletę

Musisz sobie uświadomić, że toaleta to miejsce, w którym mamy do czynienia z ogromną ilością bakterii oraz mikroorganizmów. Właśnie dlatego niezwykle ważne jest czyszczenie toalety. Jeśli więc zależy Ci na stworzeniu czystej i bezpiecznej dla wszystkich domowników przestrzeni, powinieneś zwrócić uwagę na to, w jaki sposób myta jest toaleta w Twoim domu.

Zacznij od sedesu

Muszla klozetowa ma nietypowy kształt i wymaga do czyszczenia przyrządów, których nie używa się w innych pomieszczeniach. Najważniejsza jest specjalna szczotka, która pomaga wyszorować trudnodostępne przestrzenie. Zanim jednak do tego dojdziemy, otwórz okna w łazience. Jest to istotne, ponieważ za chwilę będziesz używać agresywnej chemii. Poniżej znajdziesz rozpisaną procedurę czyszczenia muszli klozetowej. Dzięki temu nic Ci nie umknie.

Krok 1 – usuń wszystko, co znajduje się na toalecie. Chodzi przede wszystkim o papier toaletowy, chusteczki i jakiekolwiek inne przedmioty, które na niej trzymasz.

Krok 2 – załóż rękawice ochronne i zabezpiecz dłonie przed kontaktem z silą chemią.

Krok 3 – użyj ciepłej wody do dokładnego wymycia zewnętrznej części muszli. Nie zapomnij o spłuczce i spodzie sedesu.

Krok 4 – czas na wlanie środka czyszczącego do muszli. Korzystaj tylko ze sprawdzonych produktów, które znajdziesz w sklepach z chemią importowaną. Do dokładnego rozprowadzenia środka przyda Ci się szczotka, o której pisaliśmy wyżej. Po wszystkim zamknij klapę i daj środkowi chemicznemu na działanie.

Krok 5 – domyj zewnętrzną część toalety. Zwróć koniecznie uwagę na wszelkiego rodzaju krawędzie oraz ukryte przestrzenie. To tam bowiem kryją się zarazki.

Krok 6 – wyczyść podłogę wokół sedesu. Mało kto zdaje sobie z tego sprawę, ale to właśnie pod muszlą „mieszka” najwięcej zarazków.

Krok 7 – wyszoruj ponownie muszlę klozetową przy pomocy szczotki i spuść wodę. Niech detergent spłynie do kanalizacji.

Krok 8 – wyczyść szczotkę do WC poprzez zalanie jej ciepłą wodą. Wlej do pojemnika na szczotkę nieco mydła z wodą, by zachować jego czystość.

Krok 9 – przyczep kostkę do toalety, która pomoże Ci przez długi czas utrzymać porządek.

Krok 10 – wyrzuć do śmieci rękawiczki, które chroniły Twoje dłonie.

Podsumowanie

Jak widzisz, czyszczenie toalety nie jest niczym strasznym, jeśli przestrzega się naszego planu. Nie zalecamy jednak zbytniego pośpiechu. Toaleta wymaga bowiem pewnego skupienia i zadbania o detale.